Benátský štuk

Benátský štuk

Co je benátský štuk ? 

Benátský štuk je luxusní a efektivní povrchová úprava. Pro svoji exkluzivitu je často používán v reprezentativních prostorách, ale i soukromých objektech a domácnostech. Benátský štuk je velmi žádaný také pro jeho praktičnost. Odolává klimatickým podmínkám, tudíž jej lze použít v interiérech i exteriérech. Benátské štuky jsou luxusní povrchovou úpravou imitující mramor. Hodí se do veřejných reprezentativních prostor, stejně jako do vaší domácnosti. Můžou být aplikovány na velkých plochách i architektonických detailech v různých vzorech a barvách. Benátské štuky mohou upoutat na první pohled, nebo mohou být méně nápadné, ale o to více ovlivnit charakter a náladu prostoru. Mramorový povrch je nejen vysoce dekorativní, ale i praktický – neulpívá na něm prach, dýchá a má svou cenu – hodnotu práce lidských rukou.

Postup aplikace benátského štuku

Benátské štuky lze beze spár aplikovat na všechny druhy podkladů bez ohledu na zakřivení (oblé rohy, oblouky, klenby, sloupy). Zvolený typ benátského štuku se nanáší nejprve nerezovým hladítkem tak, aby byl povrch hladký a homogenní. Druhá a další vrstva se provádí nerezovou špachtlí různé šíře nebo nerezovými hladítky. Povrch mezi vrstvami je vyhlazován brusným papírem. Poslední vrstvabenátského štuku se leští hranou špachtle nebo hladítka. Při tvorbě benátských štuků používáme vysoce kvalitní materiály italské firmy San Marco.

Typy benátských štuků 

Stucco veneziano - vnitřní lesklý mramorový štuk

Syntetický štuk, snadno aplikovatelný na velkých plochách i detailech. Používá se k dekoraci běžných omítek, sádrokartonu i dřevotřísky. Tzv. „Benátský štuk“ lze například používat zároveň na stěny i vestavěné skříně. 

Grassello di calce - „klasický“ vnitřní dekorativní štuk

Jedná se o minerální, vysoce prodyšnou stylovou dekorační úpravu interiérů. Štuk je určen pro restaurování památkových objektů. Je-li aplikován nerezovým hladítkem je lesklý. Je-li aplikován štětkou (po naředění vodou) je matný.

Marmorino classico – fasádní mramorový štuk

Minerální štuk s vynikající odolností proti atmosférickým vlivům, stálobarevný a velmi dobře prodyšný. Díky příměsi mramorové drtě má velmi dobré mechanické vlastnosti. Je určen pro fasády i interiéry památkově chráněných objektů a reprezentativních budov.

Grasselo di calce – efekt sůl a pepř

Kombinací dvou minerálních štuků (Marmorino classico + Grasselo di calce) lze dosáhnout rafinovaného efektu.

Classic – fasádní mramorový štuk

Syntetický mramorový štuk s vynikající přilnavostí k libovolnému podkladu (omítka, sádrokarton, dřevotříska, plech, atd.). Má vynikající odolnost proti atmosférickým vlivům.

 

Naposledy změněnostředa, 09 září 2015 17:48
Více z této kategorie: « Pohledový beton

Log in

create an account