Informácie, ktoré musíte vedieť o bolestiach zubov

Bolesť zubov je bežný stav, ktorý sa vyskytuje takmer u ľudí v akomkoľvek veku, okrem dojčiat a dospelých s falošnými zubami. Je charakterizovaná ostrou, bodavou bolesťou, ktorú cítite najmä v noci. Situácia sa môže zhoršiť, ak niekto vezme horúce alebo studené jedlá a nápoje.

Príznaky bolesti zubov

Bolesť zubov môže byť viditeľne zistená, ak cítite pulzujúcu bolesť okolo úst a čeľustí. Pacient stráca chuť do jedla a má ťažkosti s jedlom. V niektorých prípadoch môže pacient pocítiť bolesť ucha, opuchnuté ďasná a horúčku. Prvým krokom k odstráneniu týchto príznakov je prevzatie jednoduchých liekov proti bolestiam a studeného kompresie umiestnených okolo postihnutej tvárovej oblasti.

Zdá sa však, že počiatočné opatrenia by nebolo veľmi účinné pri liečbe stavu. Bolestná udalosť zrejme prebehne z času na čas a zistíte, že s plynulou dobou sa zdá, že bolesť je skôr krutá. Vzhľadom k tomu, bolesť pochádza z samotného zuba, zistíte, že liečba by mohla byť vyrezaním postihnutého zuba trvalo.

Bolesť zubov Spôsobuje

Príčiny zubného kazu sa skladajú z rôznych faktorov, ako sú zubná dutina (diera), infekcie, zubný kaz, absces zubnej gumy a zubné povlaky spôsobené zachytením trosiek (častíc potravy) medzi zubami.

Ak zuby nie sú očistené a starostlivo postarané, na zuboch sa vytvára plak. Kyselina produkovaná baktériami na plaku rozpustí zubnú sklovinu, čo spôsobí zubný kaz. V zriedkavých prípadoch môžu byť zuby spôsobené zdravotným stavom alebo históriou, ktorá zakoreňuje stav.

komplikácie

Nie sú známe závažné komplikácie pre mierne zubné bolesti, ale je lepšie konzultovať so svojím zubným lekárom čo najskôr, aby ste sa vyhli vážnym stavom. Ak sa ponechá neliečený, stav sa môže zhoršiť, čo má za následok závažnejšiu a niekedy život ohrozujúcu komplikáciu.

Lepšie prejdite na zubára, aby ste zuby preverili. Obvykle nájde spôsob, ako zachrániť postihnutý zub. Vykoná niektoré ústne procedúry, ako je plnenie, korunka a koreňový kanál. Ak sa však niektorá z týchto postupov nerealizuje, aby sa zachránil zub a rozpad je príliš pokročilý, potom by vytiahol zub.

Užitočné tipy pri prevencii bolesti zubov

Prvým krokom na zmiernenie alebo prípadne odstránenie bolesti zubov je jednoducho starostlivosť o zuby dobre. Čistenie tak dlho ako dvakrát denne alebo častejšie je dobrý spôsob prevencie zubov.

Ak kefovanie nebude možné, môžete použiť zubnú niť na zmenšenie nečistôt uviaznutých medzi zubami. Pitná voda, najmä po jedle slepých jedál a sladkostí, môže pomôcť znížiť plaky. Poraďte sa so svojím zubným lekárom dvakrát do roka, aby ste zuby preverili a požiadajte o radu o správnu starostlivosť o ústnu dutinu.