Interproximálna redukcia pomôcok pre ortodontistov

Interproximálna redukcia pomôcok pre ortodontistovPreplnené zuby sú bežným znakom u mnohých pacientov, ktorí hľadajú ortodontickú liečbu.

Niekedy dosiahnutie ideálneho zosúladenia vyžaduje viac ako jednoduché posúvanie zubov. V niektorých prípadoch preplnenosti pomáha interproximálna redukcia poskytnúť dostatok priestoru na správne zladenie zubov.

Interproximálna redukcia je technika, ktorá sa často používa v spojení s liečbou Invisalignom. V mnohých prípadoch môže poskytnúť rýchlejšie výsledky pri kombinácii s ortodonciou.

Interproximálna redukcia je odstránenie malého množstva skloviny medzi zubami, aby sa mierne znížila ich šírka. Táto technika je tiež známa ako strinderizing, redukcia skloviny, stripovanie, selektívna redukcia alebo reproximácia.

Ako funguje proces

Predné zuby vytvárajú štruktúru, na ktorej sa nachádzajú pery, takže ich samotná pozícia hrá dôležitú úlohu v osobnom vzhľade človeka.

Akonáhle sa ortodontistovia identifikujú, ktoré zuby sa zužujú, používajú malý, pružný pásik - označovaný ako bleskový pás - aby jemne odstránili drobné vrstvy skloviny pozdĺž strán zubov. Malé množstvo odstránenej skloviny neovplyvňuje zub, ktorý zostáva zdravý a zdravý.

Týmto postupom sa vytvorí potrebný priestor na to, aby sa zuby mohli posunúť na miesto a tesne priliehajú bez toho, aby boli preplnené. Tento postup posúvania pomáha ortodontistom vytvoriť ideálny skusný vzhľad a vzhľad pre každého pacienta.

Pretože väčšina zubov je v dolnej časti širšia a mierne sa zužuje na ďasno, interproximálna redukcia niekedy pomáha predchádzať tomu, čo je známe ako "čierny trojuholník". Toto je otvorený priestor, ktorý často vzniká, keď dva susedné zuby tesne nie sú proti sebe v blízkosti drieku, čo vytvára vzhľad tmavého otvoru alebo priestoru.

najdôležitejším cieľom ortodontistu je správne zladiť zuby každého z pacientov spôsobom, ktorý najlepšie podporuje dobré zdravie ústnej dutiny a tiež vytvoriť najjemnejšie uspokojujúci úsmev. Čierny trojuholník môže zmierniť ten krásny úsmev, takže technika ako interproximálna redukcia ponúka jednoduchý, bezbolestný spôsob, ako to napraviť.

V niektorých prípadoch môžu pacienti po interproximálnej redukcii zaznamenať mierne zvýšenú citlivosť na zuby v oblasti, ale to môže byť zmiernené použitím zubnej pasty určenej na pomoc pri citlivosti na zuby.stomatologicke potreby