Invisalign - moderná liečba pre krivé zuby

Invisalign - moderná liečba pre krivé zubyByť schopný ľahko súvisieť s ostatnými je jednou zo zložiek mať dobrý život. Je to preto, že my ľudia sú spoločenské bytosti a pocity, akceptované inými, robia život oveľa príjemnejším. Veľký úsmev vám môže pomôcť pri spoznávaní vašich blízkych a tiež posilní vaše sebavedomie a dáva vám dôveru, aby ste zvládli každodenné tlaky na život. Ak máte problémy s krivými zubami, potom sa už nemusíte starať, pretože liečba Invisalignom Vám ponúkne perfektné riešenie.

Základy liečby Invisalignom

Liečba Invisalign využíva vyrovnávače, ktoré sú pre vás jasné a vyrobené na mieru. Úlohou zarovnávačov je presunúť vaše zuby bitom na požadovanú pozíciu. Nebudete mať ťažké časy s zarovnávačmi v ústach, pretože sú hladké a nebude poškriabať ďasná alebo líca. Zarovnávače sú tiež vyberateľné, čo znamená, že ich môžete odstrániť pri jedle a čistení zubov. Zarovnávače sú sotva viditeľné a nikto okolo nepochybuje, že ste na liečbe.

Vypracovanie plánu liečby

Ak máte záujem o liečbu Invisalignom, musíte navštíviť zubára alebo ortodontistu, ktorý je zaškolený na liečbu Invisalignom. Lekár skontroluje zuby a poradí, či ste vhodným kandidátom na liečbu. Ak ste, potom doktor urobí dojem zubov spolu s obrázkami a röntgenovými lúčmi.

Tieto sa použijú na vytvorenie trojrozmerného obrazu vašich zubov a to umožní lekárovi pripraviť váš liečebný plán. Tento plán pomôže predpovedať, ako sa vaše zuby budú pohybovať počas liečby, a dokonca aj ako dlho trvá liečba. Zaujímavou súčasťou liečebného plánu je, že budete schopní presne vidieť, ako sa vaše zuby bude pozerať na každú fázu liečby.

vyrovnávače

Keď vám lekár s vami zdieľa plán liečby, potom môže pokračovať v príprave súboru jasných vyrovnávačov. Tieto zarovnávače sú vytvorené pomocou vášho liečebného plánu a budete ich musieť nosiť najmenej 22 hodín denne, ale odstráňte ich pri jedle alebo čistení zubov. Za normálnych okolností budete musieť nosiť novú súpravu zarovnávačov po každých dvoch týždňoch, ktorú poskytne lekár.

Váš zubár môže chcieť zadať každých šesť týždňov schôdzku, aby skontroloval, či liečba prebieha podľa plánu. Počas stretnutia vám bude poskytnutá ďalšia sada zarovnávačov, ktoré budete používať, až do nasledujúcej udalosti. Môžete ľahko udržiavať zarovnávače čisté tým, že ich budete čistiť, potom ich môžete opláchnuť vo vlažnej vode.

Dokončenie liečby

Akonáhle je vaša posledná sada zarovnávačov vonku, je načase vypláchnuť váš nový úsmev a vychutnať si výsledky liečby. V závislosti od vášho prípadu vám lekár môže poradiť, aby ste používali záchranné prostriedky, aby ste sa ubezpečili, že vaše zuby sa neodstránia pomaly späť na miesto, kde boli pred liečbou. Lekár vám tiež poradí, či sú úchytky potrebné pre horný aj dolný zub.stomatologicke potreby