Lacné možnosti koreňového kanála

Váš zub bolí, ale váš rozpočet je už fúkaný. Ako budete platiť za drahú starostlivosť o zuby ako koreňový kanál?

Vaše štátne alebo okresné zdravotnícke oddelenie pravdepodobne disponuje stomatologickými službami, avšak so všetkými rozpočtovými úkonmi v týchto dňoch budú voľné alebo lacné možnosti ešte ťažšie nájsť, než kedy bola ekonomika silnejšia.

Ak máte to šťastie žiť v blízkosti vysokej školy alebo univerzity, ktorá má zubnú školu, budete mať väčšiu šancu získať koreňový kanál za nižšie náklady. Študenti zapísaní v týchto zubných programoch musia praktizovať skutočných ľudí a môžete sa spoľahnúť na dohľad nad fakultou, aby ste zabezpečili kvalitu práce. Často sú tieto programy koordinované s krajským zdravotníckym oddelením.

S kombináciou šťastia a odhodlania môžete nájsť vo vašom okolí bezplatný zubný veľtrh. Len minulý rok bolo v priebehu dvojdňovej stomatologickej kliniky na Kansas State Fairgrounds ošetrených 1 638 pacientov. Podľa správy The Hutchinson (KS) bolo viac ako milión dolárov v zubných službách poskytnutých potrebným Kansanovi vrátane extrakcie viac ako štyroch tisíc zubov. Ak môžete takúto udalosť nájsť, urobte to najlepšie, ak sa chcete dostať skôr, aby ste zvýšili svoje šance na vstup.

Ak nežijete v blízkosti zubnej školy alebo bezplatného zubného veľtrhu, možno budete musieť vyskúšať rokovania. Opýtajte sa svojho zubára, ak ponúkajú špeciálne sadzby pre ľudí, ktorí nemajú poistenie. Pri drahých postupoch, ako je koreňový kanál, môžu zariadiť plán platieb, ale pravdepodobne budú požadovať značnú zálohu. Nemali by ste byť prekvapení, ak však neposkytujú platobné plány pre nových pacientov, pretože by ste mali malú motiváciu udržať platby po vykonaní práce. Ale ak sa už roky venujete tejto praxi, pravdepodobne vám bude viac veriť.

Máte niečo obchodovať? Ak máte nejaký výrobok alebo službu, ktorú môže zubár používať, možno budete môcť vymeniť. Môžete maľovať jeho dom alebo kosiť jeho trávnik? Šampón jej koberce? Máte spôsob, ako pomôcť zubnému lekárovi získať viac pacientov? Samozrejme, ak môžete dodať nových pacientov, zubár by uprednostnil druh, ktorý môže platiť v hotovosti.